  KA78R08C Datasheet PDF File
For KA78R08C Found Datasheets File :: 2+       Page :: | <1> |
    FAIRCHILD[Fairchild Semiconductor]
Description    1A Output Low Dropout Voltage Regulators
File Size 205.88K  /  20 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
Description 1A Fixed 3.3V Low Dropout Voltage Regulator (LDO)
1A Fixed 15V Low Dropout Voltage Regulator (LDO)
1A Fixed 12V Low Dropout Voltage Regulator (LDO)
1A Fixed 8V Low Dropout Voltage Regulator (LDO)
1A Fixed 9V Low Dropout Voltage Regulator (LDO)
1A Fixed 5V Low Dropout Voltage Regulator (LDO)
1A Output Low Dropout Voltage Regulators