APT30D40BCTG - High Voltage Fast Recovery Diode
APT30D40BCTG_9034895.PDF Datasheet
Part No. APT30D40BCTG
Description High Voltage Fast Recovery Diode
File Size 103.14K  /  4 Page
Maker
Microsemi
JITONG TECHNOLOGY
(CHINA HK & SZ)
Datasheet.hk's Sponsor
Part: APT30D40BCT
Maker: APT
Pack:
Stock: Reserved
Unit price for :
Email: oulindz@gmail.com
Contact us
Homepage
Download [ ]
[ APT30D40BCTG Datasheet PDF Downlaod from Datasheet.HK ]
[APT30D40BCTG Datasheet PDF Downlaod from Maxim4U.com ] :-)
[ View it Online ]   [ Search more for APT30D40BCTG ]
[ Price & Availability of APT30D40BCTG by FindChips.com ]
 Full text search : High Voltage Fast Recovery Diode
 Product Description search : High Voltage Fast Recovery Diode
 Related Part Number
PART Description Maker
Electronic devices inc.
Electronic Devices, Inc.
S2HVS7.5F S2HVS2.5F S2HVS5F High Voltage, Fast Recovery Rectifier Assembly(反向电压7500V,高压,快速恢复整流器部件)
FAST RECOVERY HIGH VOLTAGE RECTIFIER ASSEMBLY
Semtech Corporation
High Voltage/ Fast Recovery Medium Current Rectifier
Electronic Theatre Controls, Inc.
List of Unclassifed Manufacturers
ETC[ETC]
RU4AM Fast Recovery Pack: DO-201AD
GLASS PASSIVATED FAST RECOVERY RECTIFIER VOLTAGE: 800V CURRENT:3.0A
Gulf Semiconductor
EU02D EU02G EU02J Fast Recovery Pack: A-405
Glass Passivated Junction Ultra Fast Recovery Plastic Rectifiers VOLTAGE:200 TO 600V CURRENT: 1.0A