  BZV55C33 Datasheet PDF File
For BZV55C33 Found Datasheets File :: 8+       Page :: | <1> |
    BZV55C51 BZV55C6V2 BZV55C15 BZV55C2V2 BZV55C2V4 BZV55C9V1 BZV55C16 BZV55C30 BZV55C33 BZV55C10
Taiwan Semiconductor Company, Ltd
Description 0.5 Watts Hermetically Sealed Glass Zener Voltage Regulators
File Size 55.00K  /  4 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
    MOTOROLA INC
Part No. BZV55C3V3T1 BZV55C33T4 MLL5249BT3 MLL5228BT1 MLL5230BT3
Description 3.3 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE
33 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-34
19 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-34
3.9 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE
4.7 V, 0.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-34