  FGH20N60 Datasheet PDF File
For FGH20N60 Found Datasheets File :: 6+       Page :: | <1> |
    FGH20N60UFD
Fairchild Semiconductor
Part No. FGH20N60UFD
Description 600V, 20A Field Stop IGBT
File Size 814.23K  /  9 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
    FGH20N60SFD
Fairchild Semiconductor
Part No. FGH20N60SFD
File Size 271.75K  /  9 Page
View it Online
Download Datasheet
    FGH20N60SFD FGH20N60SFDTU
http://
Fairchild Semiconductor, Corp.
List of Unclassifed Manufacturers
Part No. FGH20N60SFD FGH20N60SFDTU
40 A, 600 V, N-CHANNEL IGBT, TO-247AB ROHS COMPLIANT PACKAGE-3
High current capability, High input impedance
    FGH20N60UFD11
Part No. FGH20N60UFD11
    FGH20N60UFD13 FGH20N60UFDTU
Part No. FGH20N60UFD13 FGH20N60UFDTU